3 Nisan 2019

Kimyasal Peeling Ankara

Kimyasal Peeling Fiyatları Ankara 2019

Kimyasal peeling yüze, ellere ve boyun bölgesine uygulanabilecek bir yöntemdir. Uygulama ciltte görünümü güzelleştirmek ve hissi arttırmak amaçlı kullanılabilir. Süreç cildin üst katmanını soyup alttaki sağlıklı katmanı ortaya çıkartacak kimyasal işlemleri içermektedir. Cildin alt katmanı daha az pürüzlü, daha diri ve daha az zarar görmüş olacağı için bu katman gün yüzüne çıkarılmaya çalışılır.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlar için yaptırılabilir?

  • Güneş hasarı almış ciltler için
  • Sivilce izlerinden kurtulma amaçlı
  • Yara izlerinin tedavisi için
  • Cilt tonunu dengelemek için
  • Ciltteki kızarıklıkların azaltılması için
  • Melazma, siyah kahverengi lekeler için
  • Hiperpigmentasyon
  • Kırışıklık azaltılması için
  • Ciltteki ince çizgileri yok etmek için

Kimyasal Peeling Türleri

Kimyasal Peeling yaparken çeşitli ölçekleri vardır bunlar hafif, orta ve ağır ya da derin soyma uygulamaları şeklindedir. Hafif kimyasal peeling kısa zamanda tamamlanabilir. Diğer yani orta ve ağır uygulamaların süreci ise biraz daha zaman alacaktır. Bu süre yaklaşık üç hafta civarında olabilir. Bu süreçteki seanslar yarım saat ile bir buçuk saat arasında vakit alabilmektedir.

Hafif:

Alfa hidroksi asit gibi kimyasal bir ajanla yüzeyel kabukların soyulması işlemidir.

Orta:

Glikolik asit kullanılarak orta ve üst katmanı hedefleyen ve zarar görmüş hücrelerin alınmasını sağlayan çeşididir.

Derin ya da ağır: Fenol ya da triklorasetik asit ile cildin orta katmanındaki zarar görmüş hücrelerin tamamını çıkarmayı hedefleyen uygulamadır.

Uygulamalar süresinde gazlı bez, pamuk ve çeşitli aplikatörler kullanılmaktadır. Cilde serinletici uygulamalarda yapılır.

Kimyasal Peeling Kimler tarafından Uygulanmalıdır?

Kimyasal peeling ile zarara uğramış olan cilt hücrelerini silmek ve altta kalan daha sağlıklı cilt katmanını ortaya çıkartmak amacıyla uygulanmaktadır. Kimyasal peeling uygulaması bir dermatoloji uzmanı veya plastik cerrah tarafından olmalıdır ve asla bilinçsiz kişilere güvenilmemelidir.
Kimyasal Peeling Ankara

Önerilen Konumuz:   Hassas Ciltli Bayanlarda En Önemli 10 Makyaj Kuralı

Kimyasal Peeling Fiyatları 2019?

Kimyasal peeling sürecinin maliyeti süren seans ve sayısına göre değişim göstermektedir.

Kimyasal Peeling’den neler beklenmemelidir?

Yüzdeki sarkma ve gevşemeler için kullanılamaz, kaş kaldırma ve yüz germe işlemlerinin yerini alabilecek nitelikte değildir.

Kimyasal Peeling Uygulaması Yapıldığında ciltte ne beklenmelidir?

Uygulamadan sonra ciltte güneş yanığı tarzı hafif ölçekte lekeler oluşabilir. Birkaç gün devam edebilecek kızarıklık ve basit soyulmalar meydana gelebilir. Daha derin durumlarda ödem oluşabilir. Bunların hepsi süreç içinde normal şekilde rastlanabilecek durumlardır.